Vision nutrition opinie

Zagadnienia wpływu sumujących się wstrząsów

Off 9
Zagadnienia wpływu sumujących się wstrząsów
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

Zagadnienia wpływu sumujących się wstrząsów

 

Chociaż do chwili obecnej dokładny mechanizm bólów krzyża nie został poznany, to jednak wiadomo, że urazy mechaniczne ból ten nasilają. Słusznie przeto można za Nachemsonem i Schultzem przyjąć, że bóle krzyża wychodzą z krążka międzykręgowego i że wywołują je czynniki mechaniczne, zważywszy jak ważną funkcję spełniają krążki międzykręgowe w wyciszaniu i wygaszaniu sił działających na kręgosłup. Sprawie amortyzacji wstrząsów działających na krążki międzykręgowe poświęcono wiele prac.

Zagadnienia wpływu sumujących się wstrząsów (mikrowstrząsów) na narząd ruchu człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka lędźwiowego kręgosłupa, badali Voloshin i Wosk. Badacze ci słusznie zwrócili uwagę na fakt, że u zwierząt hodowanych na betonowych podłożach szybciej dochodzi do zmian zwyrodnieniowych niż u zwierząt żyjących na ziemi (Radin i wsp.).

Mając na uwadze ograniczenie działania szkodliwych wstrząsów na kręgosłup, badacze zastosowali u swych pacjentów wiskoelastyczne wkładki do butów (produkcji Ratgebera, RFN). W wyniku tego uzyskano poważne zmniejszenie wstrząsów (ponad 40%), a przede wszystkim wyraźne złagodzenie bólów krzyża u leczonych pacjentów. Badacze zalecają więc w celach profilaktycznych noszenie wkładek lub obuwia absorbujących wstrząsy.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Odżywka do Rzęs

    Długie, pogrubione rzęsy to coś, o czym marzą kobiety. Zalotne spojrzenie jest jednym z najważniejszych elementów makijażu, szczególnie wieczorowego. Obecnie rynek kosmetyczny oferuje wiele usług, dzięki którym taki efekt nie kończy się wraz z wieczornym demakijażem. Mowa tu oczywiście o makijażach permanentnych i przedłużaniu rzęs. Oczywiście, przez miesiąc kobieta cieszy się zjawiskowym wyglądem swoich oczu,…

  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków

    Żyjemy obecnie w czasach, w których większość ludzi posiada wysoką świadomość ekologiczną i zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie ze sobą zanieczyszczone środowisko. Z tej właśnie przyczyny segregujemy na przykład odpady, dzieląc je na organiczne oraz te nadające się do ponownej obróbki. Bardzo ważną rzeczą, dotyczącą każdego człowieka jest czystość wody. Budowanych jest coraz…