Vision nutrition

Wpływ mleczka pszczelego na ludzkie zdrowie

Off 32
Wpływ mleczka pszczelego na ludzkie zdrowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Apiterapia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem schorzeń i dolegliwości z wykorzystaniem produktów pszczelich. Dawniej termin „apiterapia” dotyczył jedynie leczenia schorzeń reumatycznych. Obecnie leczenie przypadłości reumatycznych określa się terminem apitoksynoterapii, a mianem apiterapii właściwej określa się wykorzystywanie produktów pszczelich w lecznictwie, czyli leczenie chorób produktami, które zostały zebrane, przetworzone lub wydzielone przez pszczołę.

Do produktów tego typu zalicza się następujące: propolis, miód nektarowy, pyłek kwiatowy, a przede wszystkim mleczko pszczele, jad pszczeli i wosk. Wszystkie te produkty są niezwykle drogocenne dla człowieka, dla organizmu ludzkiego, gdyż posiadają one niezwykłe właściwości. Ludzie czasem nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak pożyteczna i doskonała może być apiterapia i jaki może przynieść efekt.

Mleczko pszczele należy do produktów pasiecznych. Wykazuje wiele właściwości odżywczych, a także bioetycznych. Produkt ten był znany od dawna w tzw. „medycynie ludowej” (medycynie niekonwencjonalnej). Obecne badania naukowe, laboratoryjne, a także obecna medycyna tradycyjna przyznają rację „uzdrowicielom”, co do niezwykłych właściwości, jakie posiada ta substancja.

W jej składzie odkryto ponad dwadzieścia makro- i mikroelementów m.in.: magnez, żelazo, siarkę, potas, nikiel, fosfor i wiele innych. Poza tym w mleczku znajdują się aminokwasy, enzymy i hormony (np.: hormon wzrostu). Badania naukowe wykazały, że mleczko pszczele przyspiesza dojrzewanie płciowe i wpływa na układ rozrodczy.

Ponadto zaleca się je szczególnie osobom, których skóra starzeje się przedwcześnie, a także tym, które mają problemy związane z wypadaniem włosów. Mleczko jest znakomitym środkiem, który reguluje metabolizm, wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego i podwyższa witalność organizmu. Lecznicze działanie mleczka pszczelego znane jest nie od dziś. Stwierdzono, że jest ono cudownym eliksirem młodości i środkiem na długie, zdrowe życie.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Zdrowie kobiety w ciąży

    Kobieta w ciąży powinna dbać o siebie dwa razy bardziej, niżeli w normalnym stanie swojego organizmu. Mówi się że ciąża to nie choroba, jednak w tym okresie każda kobieta powinna o siebie lepiej dbać, nie wystawiać się na wszelkie niebezpieczeństwa i choroby, albowiem w jej ciele rozwija się drugie życie. W ciąży nawet zwykłe przeziębienie…

  • Neutrogena opinie

    Dzisiaj, wiele mamy możliwości, aby wyrażać swoją opinię na przeróżne tematy. Na przykład, kiedy chcemy zareklamować jakiś kosmetyk, gdyż bardzo jesteśmy z niego zadowoleni, możliwości mamy wiele. Przede wszystkim, możemy o tym napisać w internecie. Przykładowo, jeśli bardzo spodobała się nam Neutrogena opinie możemy wyrazić na stronie internetowej producenta. Możemy jednak także, co jest bardzo…