Vision nutrition opinie

USG jamy brzusznej – kiedy zgłosić się na badanie?

Off 64
USG jamy brzusznej – kiedy zgłosić się na badanie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ultrasonografia jest dziedziną medycyny, która odpowiada za szczegółowe badanie narządów wewnętrznych pacjenta z wykorzystaniem fal ultradźwiekowych. Za pomocą aparatów USG można szybko, a co najważniejsze dla pacjenta – nieinwazyjnie i bezboleśnie, zdiagnozować problem i zaczać leczenie. Kiedy natomiast powinniśmy pomyśleć o poddaniu się badaniu?

Aparaty USG kojarzone są głównie z badaniem płodu przez kobiety. Mają one też zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń, a dobrym przykładem tego jest wykorzystanie ich w okulistyce – przy zabiegach usuwania zaćmy z oka, lub w urologii – do rozkruszania kamieni nerkowych za pomocą wiązki ultradźwiekowej, pochodzącej z aparatu USG. Urządzenia te są także stosowane na szeroką skalę w diagnostyce schorzeń u pacjentów. Warto poznać objawy, które przemawiać mogą za udaniem się do gabinetu lekarskiego w celu wykonania badania USG. Są to przykładowo:

przeciągające się bóle brzucha lub jego powiększenie,

wyczuwalne guzy w jamie brzusznej,

urazy brzucha, na które narażony jest pacjent,

nagła, drastyczna utrata wagi przez pacjenta,

trudności w oddawaniu stolca lub moczu.

Objawy wymienione w artykule są poważne i z pewnością nie można ich ignorować. Mogą być początkiem poważnych chorób, które przeważnie kończą się przykrymi konsekwencjami i długim pobytem w szpitalu przez pacjenta. Badanie USG przy pomocy odpowiednich urządzeń z pewnością pozwoli lekarzom na szybką diagnozę stanu pacjenta i wstępne określenie przyczyn oraz rodzaju choroby, a zastosowanie dodatkowo urządzeń jakimi są pulsoksymetry umożliwi monitorowanie stanu pacjenta na bieżąco podczas badania szpitalnego.

Dodatkowym atutem aparatów USG oraz pulsoksymetrów jest bezbolesne oraz nieinwazyjne ich zastosowanie, dlatego nie należy obawiać się samego badania i śmiało umówić na wizytę!

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Rehabilitacja – Jastrzębie-Zdrój

    Gdzie można się rehabilitować? Dla niektórych ludzi rehabilitacja jest po prostu niezbędna, gdyż to dzięki niej mogą oni naprawić swoje życie poprzez zapewnienie sobie lepszego zdrowia. Pozostaje jedynie zastanowić się, gdzie w ogóle można się rehabilitować, aby przyniosło to dobre efekty? Z takiej rehabilitacji można już skorzystać w wielu, specjalistycznych placówkach medycznych. Mogą nimi być…

  • Rodzaje i działanie testów ciążowych

    Dla niektórych kobiet bycie mamą jest jedną z najważniejszych ról życiowych i nie mogą się doczekać, kiedy zajdą w ciążę, innym taka sytuacja przytrafia się dość niespodziewanie. Dla każdej kobiety pozytywny wynik, jaki pokaże test ciążowy może oznaczać zupełnie inną reakcję. Dostęp do szybkich badań i testów, jaki mają dzisiejsze kobiety pozwala szybko rozwiać wątpliwości…