Protein 82

Operacje chirurgiczne

Off 252
Operacje chirurgiczne
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

operacje-chirurgiczne-4Często słyszymy, że ktoś idzie na zabieg czy, że ma operację na to czy tamto schorzenie. Zabieg zabiegowi jednak nierówny. Niektóre są niezbędne, inne, jak większość operacji w klinikach medycyny estetycznej, podyktowane względami urody czy kompleksów. Część operacji jest prosta, część wykonuje się bardzo rzadko. Wszystko zależy od choroby.
Operacje chirurgiczne można podzielić na kilka sposobów. Po pierwsze, ze względu na czas wykonania operacji. Zabieg może być nagły, taki który należy wykonać w ciągu kilku minut lub godzin od wystąpienia objawów. Są też operacje pilne, na których wykonanie ma się do kilku dni oraz planowane, których wykonanie nie musi być niezwłoczne.
Następnym kryterium podziału jest cel i wynik operacji. Występują operacje diagnostyczne, radykalne oraz paliatywne. Pierwsze służą rozpoznaniu choroby, drugie mają na celu całkowite wyleczenie. Zabiegi paliatywne służą jedynie poprawie stanu chorego, bez usunięcia przyczyny choroby.
Oprócz powyższych rodzajów występują także operacje plastyczne, zarówno odtwórcze, jak i kosmetyczne.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Operacje chirurgiczne

    Często słyszymy, że ktoś idzie na zabieg czy, że ma operację na to czy tamto schorzenie. Zabieg zabiegowi jednak nierówny. Niektóre są niezbędne, inne, jak większość operacji w klinikach medycyny estetycznej, podyktowane względami urody czy kompleksów. Część operacji jest prosta, część wykonuje się bardzo rzadko. Wszystko zależy od choroby. Operacje chirurgiczne można podzielić na kilka…

  • Bezpłatne badanie wzroku Kraków

    Bezpłatne badanie wzroku możliwe jest w wielu gabinetach czy salonach optycznych, o czym wiele osób nie wie. Proponuje je wiele miejsc, o czym przekona się każda osoba, która wpisze w wyszukiwarkę bezpłatne badanie wzroku Kraków. W Krakowie nie brakuje specjalistów, którzy dysponują się tylko wiedzą, ale także potrafią odpowiednio podejść do pacjenta i chętnie mu…