Vision nutrition opinie

Czy problem starczowzroczności dotyka tylko osoby po 45. roku życia?

Off 79
Czy problem starczowzroczności dotyka tylko osoby po 45. roku życia?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Starczowzroczność to wada wzroku, która związana jest z procesem starzenia się organizmu. Nie jest więc możliwe, aby uniknąć jej chociażby poprzez dbanie o wzrok i oczy z należytą starannością. Jeśli mamy predyspozycje ku temu schorzeniu, jest ono nie do uniknięcia.

Osoby po 40-tym roku życia, nawet jeśli wcześniej nie miały problemu ze zjawiskiem wady wzroku, często skarżą się na kłopoty z widzeniem. Objawia się to przede wszystkim koniecznością odsunięcia od oczu czytanej gazety, czy książki. Problem ten wynika ze starczowzroczności, czyli inaczej presbiopii- choroby, na którą jak się szacuje, cierpi już ponad 30 % Europejczyków w średnim wieku. Wada ta spowodowana jest procesem fizjologicznym, który wynika ze stopniowego starzenia się organizmu i powoduje w rezultacie pomniejszenie elastyczności gałki ocznej, co prowadzi do upośledzenia widzenia. Choć zdarza się, że cierpią na tą wadę również osoby młodsze, to dotyka ona z reguły osoby po 45. roku życia, ponieważ jest to czas, w którym zachodzą największe zmiany w organizmie, a więc również i w oku.

Do korekcji tej wady stosuje się okulary dwuogniskowe lub progresywne. Dobrym wyjściem szczególnie dla osób aktywnych są w takim wypadku soczewki progresywne, dzięki którym nie musimy używać okularów. Zapewniają one znacznie wyższy komfort użytkowania niż okulary. Istnieje też możliwość chirurgicznej korekcji tej wady wzroku.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Jeżeli chcemy być zdrowi, polubmy czosnek i cebulę

    Nie każdy wie jak zdrowa jest cebula, a jeszcze zdrowszy jest oczywiście czosnek. Mimo że dzieci tych warzyw akurat nie lubią, warto wprowadzać je do menu w małych ilościach, aby faktycznie zdrowie nam dopisywało. Czosnek nazywany jest również antybiotykiem, albowiem ma działanie bakteriobójcze i pomaga na wszelkiego rodzaju przeziębienia. Dodatkowo warto również wspomnieć, że cebula…

  • Usuwanie znamion Warszawa

    Znamiona kształtują się u człowieka nawet już w życiu płodowym i bywają uwarunkowane genetycznie. Okazuje się, że dla niektórych ludzi są obojętne, innym podoba się ich wyjątkowość, a inni biedzą się nad tym, jak się ich pozbyć. Jeśli chcemy usunąć znamię ze swojej skóry, najlepiej wpisać w sieci hasło: usuwanie znamion Warszawa, by po chwili…